Trilleris par jauno 2016.gada budžetu – Mikrouzņēmuma nodoklis – par kādu samazinājumu ir runa?!

„Eiropas Komisija savās rekomendācijās Latvijas 2016.gada budžetam ir skaidri norādījusi, ka nepieciešams veikt nodokļu sloga mazināšanu darbiniekiem, pārceļot nodokļu slogu uz patēriņu, lai uzlabotu Latvijas uzņēmējdarbības vidi – kā tas jau sākotnēji ir ticis paredzēts tā sauktajā „Junkera plānā”, kam Latvija paudusi atbalstu. Diemžēl mūsu valdības virzītajā, ar 2016.gada budžetu saistītajā, likumprojektu paketē no tā nav ne miņas. Tieši pretēji!” savu sašutumu pauž finanšu eksperte Agnese Pastare. Viņa vada 2 mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksātājus – SIA PB Finanses, kas nodarbojas ar grāmatvedību un nodokļu konsultācijām un SIA ABZ FINANCE, kas nodarbojas ar finanšu pārvaldību un biznesa atbalstu. Abu uzņēmumu klientu lokā ir vairāk nekā 10 MUN maksātāju. Gandrīz visas šīs nozares ir nokļuvušas MUN „aizliegtajā” sarakstā.
„Piemēram, ja mēneša apgrozījums ir 2000.00 EUR, MUN samazinājums no 9% uz 5% (pirmajos trīs darbības gados) nozīmē ietaupījumu 4%, jeb 80 EUR, savukārt sociālās iemaksas 2017. gadā palielinās par 92.04 EUR par katru darbinieku, bet sākot ar 2018.gadu būs 122.72 EUR par katru darbinieku. Kur te samazinājums?” jautā uzņēmēja.
„Mēs būsim spiesti pēc 2 gadiem mainīt uzņēmējdarbības formu, kas komplektā ar papildus nodokļiem jau no nākamā gada mūs piespiedīs samazināt algas un palielināt pakalpojumu cenas,” atzīst A. Pastare. „Vai tad mēs, kā mazā biznesa pārstāvji, neietilpstam Junkera prioritāšu plānā paredzētajā uzņēmējdarbības veicināšanā? Vai, nosaucot praktiski visas pakalpojumu nozares par blēžiem un mahinatoriem, kam jāatņem MUN statuss, Latvijas valdība realizē savu versiju par Junkera plānu vai arī rada realitātes šovu uz izdzīvošanu? Ja tiek celtas MUN nodokļos nomaksājamās summas, vai loģiskāk nebūtu, ja tādā gadījumā atceltu „aizliegtās” nozares, kas ļautu palielinat darbinieku sociālās garantijas, taču neiznīcinātu MUN būtību?” jautā uzņēmēja.

„MUN gadījumā MK apstiprinātās „aizliegtās nozares” pēc 2 gadiem jebkurā gadījumā iznīcina MUN iespējas gandrīz visās pakalpojumu darbības sfērās. Nerunājot jau nemaz par neapliekamā minimuma piemērošanas kārtību, kas tiks atņemts katru mēnesi katram strādājošajam un liks visiem darbiniekiem kreditēt valsti, lai to atgūtu tikai pēc gada, kā arī par plānoto, bet tomēr atcelto iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazinājumu par 1%, kas būtu darbiniekiem palielinājis algu „uz rokas”. Šāda politika tikai atbaida investorus!. Mūsu klientu vidū ir uzņēmumi no visas pasaules, kas jau tagad uzdod satrauktus jautājumus par Latvijas nodokļu politikas neprognozējamību,” rezumē Pastare.

Kontakttālrunis informācijai + 371 29716434

Publikācijas: http://www.vid.lv/lv/zinas/5/2053